Eos 100H soojusvahetiga ventagregaat

Ventilatsiooni parandamine on muutunud varasemast lihtsamaks.
Kompaktne detsentraliseeritud ventilatsiooniseade koos soojuse talletamisega.

Tootekood: 1110-2


PAX EOS TAGAB ÕHUVAHETUSE JA SÄLITAB ELURUUMIDES SOOJUSE
Tavalised ventilaatorid viivad välja vana õhu ja ebasoovitavad lõhnad. Niimoodi töötavad näiteks traditsioonilised köögi või vannitoaventilaatorid.

Pax Eos kujutab endast midagi täiesti teistsugust. See on ventilatsiooniseade, mis reguleerib nii sissetulevat kui väljaminevat õhku ning talletab seejuures lisaks maja enda soojuse.

Sisse- ja väljatuleva õhu juhitud ventileerimine tagab tervisliku ja värske siseõhu Pax Eos ei eemalda ainult vana õhku, vaid toob sisse ka värsket välisõhku. Pax Eos eemaldab vana õhu (näiteks vannitoast) ja toob asemele uut, värsket õhku teise tuppa (näiteks magamistuppa). Nii paraneb siseõhu kvaliteet mitmes toas korraga.


SOOJUSTAGASTUS
Üheks Pax Eos seadme eeliseks on soojuse tagastamine. Seade salvestab majas toodetud soojuse ning saadab selle uuesti kasutusse. Pax Eos seade kütab soojusvaheti abil väljatõmmatava õhuga sissetulevat värsket välisõhku, laskmata neil omavahel seguneda, nii et suurem osa sissetulevast õhust on juba üles soojendatud. See on majanduslikult mõistlik ja muudab elamise palju hubasemaks.


NUTIKAS AUTOMAATIKA
Pax Eos on nutikas ja mitmekülgne ventilatsiooniseade.

Sissetuleva õhu eelsoojendusega mudel Pax Eos 100H on eriti kasulik siis, kui välisõhk on külm. Enne külma välisõhu sissetoomist soojendab Pax Eos selle vähemalt 18 kraadini. Siis on selle temperatuur tuppa jõudes juba peaaegu tavalisel toatemperatuuril. See muudab elamise hubasemaks ning säästab energiat. Soojusvaheti on varustatud niiskusanduriga, mis tõstab automaatselt ventilatsiooni võimsust näiteks duši või vanni kasutamise ajal. Kui õhk duširuumis on jälle kuiv, taastub seadme õhuvahetusvõimsus eelnevalt häälestatud tasemele.

Talvine õhk on sageli väga kuiv: huuli, käsi ja küünenahku tuleb määrida kreemiga, et need ei praguneks ega kipitaks. Pax Eos niisutab sissetulevat õhku, muutes selle kvaliteedi märgatavalt paremaks. Kui väljas on soe ja päike kütab seinu, võid lülitada Eos seadme suverežiimile. Siis kannab Pax Eos hoolt siseõhu vahetamise eest, tagades toas võimalikult jaheda temperatuuri.


KIIRE TASUVUSAEG
Pax Eos seadme kasutegur ulatub lausa 80 protsendini. Kaheksa kümnendikku ühest kütmiseks kulutatud eurost saab taaskasutada maja kütmiseks. Teisisõnu tasub Pax Eos end ära juba mõneaastase kasutamise järel. See on hea investeering nii sinu enda, su pere kui ka keskkonna heaks.


LIHTNE PAIGALDADA
Pax Eos on mõeldud kasutamiseks Põhjamaade nõudlikes ja muutuvates tingimustes. Seade on läbinud SEMKO testimise ja saanud nende heakskiidu (S-märgis), see on kahekordse isolatsiooniga ning kaitseklassist IP24. Seadmes on kasutusel väga töökindel EC-alalisvoolumootor.

Pax Eos ei vaja kondensveetoru, kuna tänu nutikale juhtimisele häälestab seade õhuvahetuse võimsust automaatselt, nii et vee kondenseerumist ei toimu.

Paigaldamine vanematesse majadesse ei tähenda kapitaalremonti. Seadme saab paigaldada näiteks vannituppa. Ruumidesse viikase väljapuhketorud, mis tavapäraselt paigaldatakse lae alla ja ümbritsetakse karniisidega või EOS Kit lisavarustuses olevate esteetiliste katteplaatidega.

Kaubamärk

PAX

Tehniline info

Kasutegur kuni 80%
Energia tarbimine 3.5-25W
Elektri eelsoojendi -20°C[W] 375W
Õhuvahetus 20-80 m3/h
Tööhääl 18-35dB(A)3m
Üks seade saab hakkama (ca 70-80m2) korruse ventileerimisega
Energiaklass A
Mootor EC
Kaugjuhtimise pult Pakendis
Sertifikaadid: CE,S,IP24,Klass II

Lae alla PDF EOS joonis
Lae alla PDF kasutus/paigaldusjuhend


Planeerimine

Eos soojusvaheti asukoha soovitus:

Näide 48m2 või 100m2 elamispinnale

1959. aastal asutatud PAX AB on juhtiv siseruumides kasutamiseks mõeldud toodete kaubamärk.

PAX-i tootevalikus on vannitoa väljatõmbeventilaatorid, käterätikuivatid, õliga täidetud radiaatorid ja soojustagastusega ventilatsioonitooted, jne. Rootsis Hälleforsnäsis valmistatud tooteid turustatakse peamiselt Rootsis ja Norras. PAX annab oma toodetele 5 aastase garantii.